Elektrický výkon

Nissan ARIYA posúva vzrušenie na vyššiu úroveň pomocou prelomových technológií a úplne novej platformy.

e-4ORCE

Pohon

5,1 s

0 - 100 km/h

Sport

Režim

Výkon, ktorý zvyšuje presnosť a pohodlie riadenia

e-4ORCE POHON VŠETKÝCH ŠTYROCH KOLIES

Nissan ARIYA front view on the highway

Zoznámte sa s e-4ORCE: systém riadenia všetkých kolies s dvoma elektrickými motormi, ktoré poskytujú maximálny krútiaci moment, stabilitu a ovládateľnosť prakticky na akomkoľvek povrchu. Ide o úplne novú úroveň ovládania, ktorá vo vás prebudí vášeň k šoférovaniu. S e-4ORCE získate možnosť prepnúť 100% výkonu z predných kolies na zadné kolesá na presné manévrovanie a nezávislá regulácia krútiaceho momentu kolies pôsobí proti pretáčavosti alebo nedotáčavosti. Tento systém tiež kontroluje brzdné vlastnosti vozidla a zaisťuje hladkú a stabilnú jazdu.

Elektrizujúce výhody

HLADKÝ VÝKON

Cítiť ľahkosť jazdy. V Nissane ARIYA poskytujú energiu dva elektromotory. Zmenou krútiaceho momentu prenášaného na každé koleso môže auto citlivo reagovať na zmeny a situácie na ceste. Poskytuje však aj emócie. Zošliapnite plynový pedál a pocíťte až 600 Nm krútiaceho momentu, ktorý vás okamžite tlačí dopredu, zatiaľ čo systém pohonu všetkých kolies e-4ORCE vám poskytne maximálnu trakciu.

POHODLIE PRE VŠETKÝCH

Vďaka pokročilým systémom modelu ARIYA máte pri elektrickej jazde pocit, ako keby ste sa po ceste kĺzali bez námahy. Od chvíle, keď vstúpite do rušnej premávky, až do prvého prudkého spomalenia, si všimnete, že ARIYA ostáva vždy rozhodným a stabilným vozidlom. Tiež si všimnete, ako sa cítite pohodlne. Vitajte v plynulejšej budúcnosti.

KONTROLA ZA KAŽDÉHO POČASIA

Máločo zvyšuje dôveru vodiča, ako napríklad schopnosť zvládať zložité situácie, ako sú mokré, zľadovatené alebo zasnežené cesty. Pokročilé technológie pohonu a brzdenia e-4ORCE monitorujú a ovládajú každé koleso osobitne, takže Nissan ARIYA sa môže pohybovať vpred s maximálnym záberom. Vylepšená stabilita vozidla vám dáva nový pocit kontroly. Počasie vás nezastaví.

Je tu zábava za volantom. A potom je tu Nissan ARIYA.

POCÍŤTE VZRUŠENIE

Nissan ARIYA cornering on the highway

e-4ORCE ponúka takmer dokonalé rozloženie hmotnosti 50/50

Ak chcete vynikajúce ovládanie, potrebujete rovnováhu. Preto bol model Nissan ARIYA vyrobený s rovnomerným rozložením hmotnosti.

e-Pedal

Prepnite do jazdy s jedným pedálom pomocou technológie e-Pedal. Na okamžitú akceleráciu stačí pedál zošliapnuť a na spomalenie zasa uvoľniť. Je to zábava – a tento spôsob jazdy je oveľa plynulejší, intuitívnejší a upokojujúcejší.1

Nissan ARIYA driving on a mountain road

Vyberte si jazdný režim modelu ARIYA, na ktorý máte náladu, hodí sa k stavu vozovky a spĺňa vaše potreby.

Režim pre každú príležitosť

Nissan ARIYA front view focus on wheel cornering

Režimy Sport, Eco a Snow

Dobrá nálada sa začína tu. Vyberte si režim Sport a auto bude reagovať prudkejšie. Keď sa okolie zmení, vyberte si režim Eco alebo Snow a ARIYA podá výkon v harmónii s podmienkami a vašou náladou.

Často kladené otázky

AKÉ SÚ VÝKONNOSTNÉ ŠPECIFIKÁCIE MODELU NISSAN AIRYA?

Nissan ARIYA má okrem dvoch rôznych veľkostí batérie na výber jeden alebo dva elektromotory.

Nissan ARIYA je vybavený 63 kWh alebo 87 kWh batériou. 87 kWh batéria je dostupná pre pohon 2WD, e-4ORCE dual a e-4ORCE Performance. Dvojmotorový systém e-4ORCE predstavuje novú technológiu pre SUV od Nissanu, ktorý poskytuje dynamický zážitok z jazdy v kombinácii s pohodlím a kontrolou s okamžitým zrýchlením.

AKÉ MÁ NISSAN ARIYA ZRÝCHLENIE?

Výkon závisí od verzie, no najrýchlejší model Nissan Ariya zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,1 sekundy. 2

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h sa pohybuje od 7,6 sekundy pre 87 kWh model s predným pohonom až po 5,1 sekundy pre 87 kWh dvojmotorový e-4ORCE model s pohonom všetkých štyroch kolies.

AKÝ MÁ NISSAN ARIYA VÝKON?

Výkon je rôzny podľa verzie, ale najvýkonnejší model Nissan Ariya ponúka výkon 394 PS (290 kW).

63 kWh elektromotor v modeli Nissan ARIYA má výkon 217k. V závislosti od verzie sú k dispozícii ďalšie tri varianty. Dvojmotorová verzia e-4ORCE Performance poskytuje výkon 394k.

ĎALEJ
Preskúmajte výhody elektrických vozidiel
Next photo
Nissan

1 Nespoliehajte sa výlučne na asistenčné funkcie pre vodiča. Niektoré funkcie nemusia fungovať vo všetkých podmienkach a za každých okolností. Platí obmedzenie rýchlostí a iné obmedzenia. Pre podmienky a náležitosti technológií značky Nissan kontaktujte svojho autorizovaného predajcu Nissan alebo navštívte stránku www.nissan.XX/

2 Uvedené údaje sú založené na údajoch interného testovania. Informácie sú všeobecné a nevzťahujú sa na konkrétne individuálne vozidlo. Informácie nepredstavujú súčasť ponuky. Údaje sa môžu líšiť v závislosti od viacerých faktorov, ako je napríklad voliteľná výbava, stav batérie, ovládanie klimatizácie, údržba, štýl jazdy a netechnické faktory ako poveternostné podmienky, skutočná trasa atď. Reálne výsledky sa môžu líšiť. Nissan si výslovne rezervuje právo kedykoľvek upraviť kalkulačku.

Zobrazené obrázky a opisy sú ilustračné. V niektorých prípadoch zobrazujú fotografie vozidlá, ktoré nie sú určené pre náš trh a nepredstavujú konkrétny model, stupeň výbavy či ponuku. Zobrazené funkcie nemusia byť k dispozícii, prípadne nemusia byť k dispozícii v rámci štandardnej výbavy alebo iba ako voliteľné
(za poplatok navyše).