Auto z vtáčej perspektívy jazdiace po moste.

NISSAN MILD HYBRID VOZIDLÁ

Optimalizácia efektívnosti

Optimalizácia efektívnosti

Optimalizácia efektívnosti

Pokročilá technológia motora, ktorá prináša vysokú účinnosť bez zmeny spôsobu jazdy.

Pokročilá technológia motora, ktorá prináša vysokú účinnosť bez zmeny spôsobu jazdy.

Pokročilá technológia motora, ktorá prináša vysokú účinnosť bez zmeny spôsobu jazdy.

A father places his child in the car as the mother watches.

Mild Hybridny pohon, optimalizácia účinnosti

Mild-hybridy využívajú benzínový motor na pohon kolies a lítiovú batériu, ktorá im poskytuje podporu. Technológia Stop-Start zvyšuje účinnosť tým, že vypína motor, keď vozidlo beží na voľnobeh alebo keď pri rýchlosti nižšej ako 18 km/h pri automatickej prevodovke zdvihnete nohu z pedálu, čím znižuje emisie a prevádzkové náklady.

Ako to všetko funguje?

Ako to všetko funguje?

Ako to všetko funguje?

A petrol engine and electric battery powering the motor.

Nabíja počas jazdy

Mild Hybrid POWER ponúka všestranné zlepšenie účinnosti vďaka inteligentnému systému rekuperácie. Počas jazdy a spomaľovania vozidla sa zachytáva kinetická energia a využíva sa na dobíjanie batérie.

Engine takes a break

Umožňuje motoru odpočinúť si

Pri rekuperačnom brzdení sa energia, ktorá by za normálnych okolností mohla opotrebovať brzdové doštičky, dobre využije. Pri voľnobehu alebo jazde na voľnobeh prevezme batéria napájanie elektrického zariadenia vozidla, takže motor sa môže častejšie vypínať, čím sa zvyšuje spotreba paliva.[1].

Makes acceleration easier

Uľahčuje zrýchlenie

Energia uložená v batérii poskytuje dodatočný impulz pri akcelerácii, čím sa dosiahne lepšia odozva a ešte viac sa odľahčí motor.

The New Nissan Qashqai.

NISSAN QASHQAI

Najlepšia definícia mestského crossoveru.
K dispozícii v mild hybridnej verzii.

OBJAVTE QASHQAI

Výhody vlastníctva vozidla Mild hybrid.

Výhody vlastníctva vozidla Mild hybrid.

Výhody vlastníctva vozidla Mild hybrid.

Daily routine

Žiadna zmena vašej každodennej rutiny

Nie je úplne pravda, že mild-hybridný pohon nijako nezmení spôsob vašej jazdy. Je citlivejší, efektívnejší a pohodlnejší v mestskej premávke. Nemusíte si však robiť starosti s dojazdom alebo nabíjaním. Stačí natankovať a pokračovať v jazde ako zvyčajne.

Economical to run

Úsporná prevádzka

Mild-hybridy dosahujú účinnosť tým, že využívajú kinetickú energiu, ktorá vzniká počas jazdy a brzdenia, na nabíjanie batérie. Vďaka dodatočnej elektrickej energii pri zrýchľovaní a technológii Start-Stop, ktorá vypína motor pri jazde na voľnobeh alebo pri zdvihnutí nohy z pedála pri rýchlosti nižšej ako 18 km/h pri automatickej prevodovke, sa určite dočkáte úspory na čerpacej stanici.

Lower emissions

Vysoká účinnosť, nižšie emisie

Pomoc batérie znamená, že motor nepracuje tak intenzívne, aby zabezpečil plynulú akceleráciu a jazdu do kopca. Motor sa tiež vypína, keď sa nepoužíva, čo prispieva k pokojnejšej jazde, nižšej spotrebe paliva a nižším emisiám.

Využívanie vládnych grantov a stimulov

Využívanie vládnych grantov a stimulov

Využívanie vládnych grantov a stimulov

Car from a bird's-eye view, driving a scenic route.

Odpovede na všetky vaše otázky

Odpovede na všetky vaše otázky

Odpovede na všetky vaše otázky

AKO SA MILD HYBRID ODLIŠUJE OD ŠTANDARDNÉHO HYBRIDU ALEBO PLUG-IN HYBRIDU?

MÔŽE VOZIDLO S MILD HYBRIDNÝM POHONOM JAZDIŤ LEN NA ELEKTRICKÚ SILU?

AKÉ SÚ KOMPONENTY ILD HYBRIDNÉHO POHONU A AKO FUNGUJÚ?

AKÁ JE ZÁRUČNÁ DOBA PRE MILD HYBRID KOMPONENTY?

Zobrazené obrázky a opisy slúžia na orientačné účely. V niektorých prípadoch sú na fotografiách vozidlá s inou špecifikáciou ako na trhu a nepredstavujú konkrétny model, triedu alebo ponuku. Zobrazené prvky nemusia byť k dispozícii alebo nemusia byť k dispozícii v štandardnej výbave alebo len ako voliteľná výbava. (za príplatok).

Na používanie NissanConnect services potrebujete používateľské konto NissanConnect a musíte sa zaregistrovať a prihlásiť do aplikácie NissanConnect Services pomocou svojho používateľského mena a hesla. Na používanie bezplatnej aplikácie NissanConnect Services potrebujete smartfón s kompatibilným operačným systémom iOS alebo Android a SIM kartu s možnosťou prenosu dát s existujúcou alebo samostatnou zmluvou na mobilný telefón medzi vami a vaším poskytovateľom mobilných služieb. Všetky služby sú závislé od pokrytia mobilnou sieťou.

Pripojenie mobilného telefónu na používanie služby NissanConnect by sa malo vykonávať len vtedy, ak je vozidlo bezpečne zaparkované. Používanie systému by malo byť vždy v súlade s pravidlami cestného zákona. Vodiči by mali systém používať len vtedy, keď je to bezpečné. Používatelia by si mali byť vedomí toho, že technológia hands-free môže odvádzať pozornosť od cesty, čo by mohlo mať vplyv na plnú kontrolu nad vozidlom.

[1] Comparison against the equivalent non-mild hybrid combustion engine model.