POHĽAD DO BUDÚCNOSTI

Keď sa vaše vysnívané autá stávajú skutočnosťou...

„Zdrojom našich nápadov sú emócie, ktoré zákazníci od automobilu očakávajú, pričom sa ich snažíme nielen naplniť, ale aj prekročiť."

– Shiro Nakamura, prvý viceprezident a kreatívny riaditeľ, NISSAN Motor Co, Ltd.

KONCEPT NISSAN 2020 Vision Gran Turismo

NISSAN 2020 VISION GRAN TURISMO KONCEPT

Z virtuálneho sveta do reality a späť. Pri príležitosti 15. výročia tejto hry mladí návrhári zo spoločnosti NISSAN vytvorili na základe telefonátu od tvorcov populárnej hry Gran Turismo 6 pre PlayStation 3 auto snov. Virtuálne superšportové vozidlo malo ako skutočný koncept svoju premiéru na akcii Goodwood Festival of Speed v roku 2014. Kto sú však prví šťastlivci, ktorí sa na ňom mohli reálne „previezť“? Samozrejme hráči hry GT6. Stane sa teda skutočnosťou, že v roku 2020 vyskúša svoje sily na kopci v Goodwoode sériovo vyrábaná verzia? Ešte sa uvidí...

KONCEPT ZÁCHRANNÉHO VOZIDLA NISSAN NAVARA ENGUARD

KONCEPT ZÁCHRANNÉHO VOZIDLA NISSAN NAVARA ENGUARD

Inovácia nikdy nekončí. To znamená, že neustále posúvame hranice a skúmame, čo všetko je možné. Nissan Navara EnGuard stojí na tomto princípe a prináša revolúciu do záchranných terénnych vozidiel. Nissan Navara EnGuard je vybavený prenosným generátorom, aby priniesol svetlo aj do najvzdialenejších lokalít. Palubný dron DJI Phantom 4 je priamo prepojený s palubným HD displejom a prenáša obraz až na vzdialenosť 6 km, vďaka čomu umožní záchranárom poradiť si s akýmikoľvek prekážkami. Tento ďalší krok spoločnosti Nissan na ceste k nulovým stratám na ľudských životoch a zároveň nulovým emisiám má podobu záchranárskej platformy do extrémneho a nehostinného prostredia.