Nissan 370Z Roadster – Interiér s aktivovanými airbagmi
Uvedené obrázky sú len pre orientačné účely. V niektorých prípadoch fotografie predstavujú špecifický model, triedu alebo ponuku, ktorá nie je dostupná v Európe. Uvedené funkcie nemusia byť dostupné.

VYSOKO ÚČINNÁ OCHRANA

Vyspelý systém airbagov NISSAN – systém NISSAN Advanced Air Bag využíva dvojfázové airbagy so snímačmi zapnutia bezpečnostných pásov a snímačmi obsadenosti sedadiel. Na základe závažnosti kolízie a týchto údajov nastavuje rýchlosť nafúknutia airbagov. Dva bočné airbagy v sedadlách sa pohybujú spolu s vami pri nastavovaní polohy sedadla – a hlavové airbagy montované vo dverách vám chránia hlavu.  

KEĎ POTREBUJTETE ZASTAVIŤ

Protiblokovací brzdový systém (ABS) stláča brzdy rýchlejšie, ako by ste to dokázali vy, a pomáha udržať riadenie pod kontrolou tým, že bráni zablokovaniu kolesa. Ak máte v batožinovom priestore náklad, systém EBD - elektronického rozdelenia brzdných síl zistí vyššiu hmotnosť a na zadné brzdy pošle silu navyše, zatiaľ čo brzdový asistent vyvinie maximálnu brzdnú silu, aby vám pomohol zastaviť rýchlejšie. A ak sa zistí pretáčavosť alebo nedotáčavosť, systém dynamického ovládania vozidla – VDC (Vehicle Dynamic Control) môže znížiť výkon motora a aplikovať brzdný tlak na príslušné kolesá, aby vám pomohol udržať požadovaný smer jazdy.