DOBÍJANIE NISSAN LEAF

Dobíjanie Nissan LEAF je jednoduché!

BATÉRIE PRE NISSAN LEAF

GARANTOVANÝ VYSOKÝ VÝKON, VIAC POKOJA NA DUŠI

MAJITELIA VOZIDLA NISSAN LEAF ZÍSKAJÚ ROZŠÍRENÚ ZÁRUKU NA BATÉRIE

Vďaka 20-ročným skúsenostiam a vývoju sú lítiovo-ionové batérie nového vozidla NISSAN Leaf kompaktné, výkonné, bezpečné a trvácne.

Batéria je umiestnená pod vozidlom, čo znamená, že získate viac priestoru v batožinovom priestore a kabíne a zároveň si môžete užívať dlhý dojazd.

(Na jedno nabitie prejdete až 199 km (batéria s kapacitou 24 kWh), resp. 250 km (batéria s kapacitou 30 kWh).)*

A v súlade s minimálnym ekologickým dopadom vozidla NISSAN Leaf je lítiovo-iónová batéria z viac ako 95 % recyklovateľná.

VIAC POKOJA NA DUŠI
V spoločnosti NISSAN sme si takí istí našou revolučnou lítiovo-iónovou batériou, že spätne rozširujeme záruku pre všetkých majiteľov v Európe. Odteraz budú všetci majitelia vozidla NISSAN Leaf krytí, ak počas záručnej doby klesne výdrž batérie pod 9 z 12 dielikov zobrazených na palubnej doske. Záručná doba na batériu s kapacitou 30 kWh je 8 rokov alebo 160 000 km, záručná doba na batériu s kapacitou 24 kWh je 5 rokov alebo 100 000 km.

BATÉRIA

Lítium-iónová batéria Nissanu LEAF

Batéria Nissanu LEAF si dokáže uchovať maximálnu možnú dobíjaciu kapacitu aj po viacerých dobitiach.

Lítium-iónová batéria Nissanu LEAF, ktorá vzišla z 20 rokov skúseností a investícií, je kompaktná, výkonná a odolná. Batérie sú umiestnené pod vozidlom. To znamená, že máte viac miesta v batožinovom priestore a v kabíne, a pritom si stále môžete užívať dlhý dojazd (až 199 km na jedno dobitie) a rýchlosť až 145 km/h. A v súlade s minimálnym dopadom vozidla Nissan LEAF na životné prostredie možno lítium-iónovú batériu navyše recyklovať na viac než 95 %.

Batérie Nissanu LEAF zaručujú trvalo vysoký výkon.

PREDĹŽENÝ POKOJ V DUŠI

MAJITELIA NISSANU LEAF ZÍSKAJÚ PREDĹŽENÚ ZÁRUKU NA BATÉRIE

Nissan dôveruje svojim lítiovo-iónovým batériám, a preto so spätnou platnosťou predlžujeme záruku pre všetkých európskych majiteľov. Vodiči Nissanu LEAF sú teraz krytí pre prípad, že dojazd na batériu zobrazený na palubnej doske klesne počas 5 rokov alebo 100 000 kilometrov pod 9 z 12 dielikov. To znamená garanciu vysokého výkonu!

BEŽNÉ DOBÍJANIE ELEKTROMOBILU

Bežné dobíjanie elektromobilu pomocou kábla EVSE od spoločnosti Nissan

Nissan LEAF je vybavený káblom s dĺžkou 6 metrov, pomocou ktorého môžete batériu elektromobilu dobiť prostredníctvom domácej zásuvky so štandardným napätím 220 V približne za 10 hodín (dobíjanie prúdom 10 A). Kábel možno použiť aj na verejných dobíjacích staniciach inštalovaných po celom Francúzsku. Ak chcete batériu Nissanu LEAF dobíjať doma, spoločnosť Nissan vám odporúča dať si svoje elektroinštalácie odborne skontrolovať. Zásuvku napojte na pevný obvod doplnený ističom s kapacitou 16 ampérov. Vďaka tomu budete môcť lítium-iónovú batériu svojho elektromobilu dobíjať bezpečne.

Všetky podrobnosti nájdete v používateľskej príručke svojho Nissanu LEAF. Prostredníctvom svojho predajcu sa môžete obrátiť aj na niektorého z partnerov v oblasti elektrickej mobility, ktorý vám poradí, skontroluje vašu elektroinštaláciu a v prípade potreby pre vás vypracuje odhad, pokiaľ ide o inštaláciu vyššieho výkonu.

Bežné dobíjanie batérie pomocou domácej dobíjacej stanice


Bežné dobíjanie batérie pomocou domácej dobíjacej stanice

Najbezpečnejší a najrýchlejší spôsob dobíjania lítium-iónovej batérie predstavuje inštalácia domácej dobíjacej stanice vykonaná partnerom spoločnosti Nissan v oblasti elektrickej mobility. Dobíjacia stanica optimalizuje komunikáciu elektromobilu s terminálom a dokáže Nissan LEAF plne dobiť za približne 8 hodín. Inštalácia terminálu vyžaduje zásah kvalifikovaného elektrikára, ktorý ju vykoná v súlade s normami stanovenými dohodou o ručení a zárukou. Prostredníctvom svojho poradcu môžete nadviazať obchodný vzťah s partnerom v oblasti elektrickej mobility, ktorý vám poskytne presnú ponuku a vyšle k vám odborníka na tento typ inštalácie.

Na inštaláciu sa vzťahuje záruka a v prípade otázok alebo problémov je k dispozícii horúca telefonická linka. Dobíjací kábel Dobíjanie prostredníctvom domáceho terminálu vyžaduje zakúpenie špeciálneho kábla „mode3“. Tento kábel je vybavený špeciálnym konektorom prispôsobeným francúzskej norme (typ zapojenia č. 3). Kábel možno zapojiť aj do zásuvky verejnej dobíjacej stanice vybavenej príslušným výstupom type3.

RÝCHLE DOBÍJANIE

Rýchle dobitie vášho Nissanu LEAF na väčšom počte miest!

Vďaka programu spoločnosti Nissan pre rýchle dobíjanie rastie počet dobíjacích staníc, kde môžete batériu svojho Nissanu LEAF ľahko dobiť z 0 na 80 % iba za 30 minút. Spoločnosť Nissan v súčasnosti rokuje so súkromnými firmami a s obecnými radami o zlepšení infraštruktúry na dobíjanie elektromobilov. Cieľom je vznik 400 nových rýchlonabíjacích staníc po celej Európe. Všetky stanice nájdete na obrazovke satelitnej navigácie Nissanu LEAF!

Príručka pre majiteľa: Dobíjanie Nissanu LEAF/nezávislosť

VYPOČUJTE SI NÁZOR MAJITEĽA NISSANU LEAF

Príručka pre majiteľa: Dobíjanie Nissanu LEAF a dojazd

Mark Goodier, britský moderátor a nadšený majiteľ Nissanu LEAF, hovorí o tom, ako možno zmenou štýlu jazdy predĺžiť dojazd.

VYPOČUJTE SI NÁZOR MAJITEĽA NISSANU LEAF

Život s Nissanom LEAF

Dobíjanie Nissanu LEAF už nemôže byť jednoduchšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie, nech ste doma alebo na cestách. V tomto videu sa o svoje skúsenosti delia dvaja vodiči Nissanu LEAF.